תזונה עבור בורבון

בורבון הוא סוג של ויסקי, משקה אלכוהולי מזוקק, עשה לראשונה ומחובר מבחינה היסטורית למחוז בורבון בקנטקי. כמקור תזונה, בורבון יש ערך מועט, המכיל לא ויטמינים, מינרלים, חלבונים, שומנים או פחמימות. המשקה עושה, עם זאת, מכילים כמויות ניכרות של אלכוהול אתילי, אשר יש ערך קלורי.

תקנים

על פי כללי הפדרלי של זהות עבור רוחות מזוקקים, ויסקי בורבון חייב להיות מורכב בתוך ארצות הברית משילוב של דגנים זה חייב להיות לפחות 51 אחוז תירס. בורבון לא יכול להכיל צבע או טעמים. זה חייב להיות בגיל בחביות אלון חרוך חדש על לא יותר מ 125 הוכחה, או 62.5 אחוז אלכוהול. בורבון כי הוא המפורסם כמו “ויסקי בורבון ישר” חייב להיות בגילאי לפחות שנתיים. בורבון יכול להיות נמכר רק 80 הוכחה, או 40 אחוז אלכוהול או יותר לפי נפח.

תוכן

אחד jigger של ויסקי בורבון מכיל סביב 42g, כפי שצוין על ידי USDA מזין מסד נתונים. מנה זו מחזיקה סביב 15g של אלכוהול, בממוצע. אין כמויות ניכרות של פחמימות, חלבונים או שומנים בויסקי בורבון. החלק הנותר של מנה זו מורכבת של כ 27 גרם של מים.

קלוריות

ישנם כ 105 קלוריות ב 1-jigger משרת של בורבון. כל הקלוריות האלה מגיעות מאלכוהול לבדו, ללא קלוריות שמקורן בפחמימות, בשומן או בחלבון. ג ‘ורג’ אחד של בורבון יכול למלא 5 אחוזים של צריכת הקלוריות היומית הנדרשת עבור המבוגר הממוצע.

חומרים מזינים

על פי מסד נתונים מזין USDA, אין כמויות ניכרות של ויטמינים או מינרלים בתוך ויסקי בורבון. כמו כן, בורבון אינו מקור משמעותי של סיבים תזונתיים.

כּוֹהֶל

בעוד אלכוהול בתוך בורבון יש כמה ערך מזון, בשל הקלוריות שהוא מכיל, זה גם סם חזק שינוי מצב הרוח. אלכוהול משפיע על מערכת העצבים המרכזית, פוגעת בשיפוט, תפיסה, שליטה רגשית, תיאום שרירי ויזואלי וזמני תגובה כאשר הם נלקחים בכמויות מספיקות. כמות מופרזת של אלכוהול עלולה לגרום לתרדמת או אפילו למוות.