רעיונות לעונש על בני נוער שמודים בעישון

לתפוס את העשרה עשן או למצוא סיגריות בתיק שלה היא חוויה מטרידה. בין אם אתה הורה מעשן, סביר להניח שאתה מודע היטב את הסיכונים הבריאותיים הקשורים עישון ואת אופי ממכר של ניקוטין. כי אתה לא רוצה העשרה שלך להיאבק עם הרגל, אתה יכול לבחור עונשים או השלכות כדי להרתיע אותה מעישון בעתיד.

להקצות פרויקט מחקר

רוב בני הנוער אינם רוצים לעשות עבודה אקדמית נוספת בנוסף לעבודה בבית הספר שלהם, כך שתוכל להעניש את הילד על ידי הקצאת פרויקט מחקר על הסכנות של עישון. אתה יכול להתעקש כי העשרה שלך לצפות וידאו מקוון על סיכונים בריאותיים הקשורים עישון או לכתוב מחקר על הנושא. שאל את העשרה שלך כדי להציג את המידע פעם שהיא עושה עם המחקר אז אתה יודע שהיא עשתה את העבודה. גם אם אתה מרגיש כועס, לתמוך העשרה שלך כפי שהיא דוחות על ממצאי שלה להציע משוב חיובי. היא לא זקוקה לשיפוט שלך – היא זקוקה לאהבתך, לעידודך ולתמיכתה, שעה שהיא עוסקת בלחץ חברתי ופיתוי לעשן.

קח את הקצבה השבועית

צורה יעילה של ענישה היא לקחת את הקצבה השבועית של הילד. תגיד לו שאתה לא יכול להמשיך לתת לו קצבה כי אתה לא רוצה שהוא ישתמש בו על סיגריות ולא כלכלית לתמוך הרגלים הרסניים, ממליץ מורשה קליני העובד הסוציאלי קרלטון Kendrick באתר האינטרנט חינוך המשפחה. הנער שלך יכול להיות חיסכון או הכנסה אחרת, אבל הסנקציות הפיננסיות שלך עלול לגרום לו לחשוב פעמיים לפני שהוא מבלה את הכסף שלו על טבק. כאשר אתה בטוח שהוא לא היה קונה סיגריות ומוכיח שהוא אמין, לקבוע מחדש את הקצבה השבועית שלו.

תקשורת פתוחה

אם זה עבירה ראשונה ואתה לא מודאג כי העשרה שלך יש בעיה מתמשכת עם עישון, שקול לדבר על זה בלי להטיל עונשים או תוצאות. לפי הפסיכולוגית אדי אדי, פסיכולוגית ההתמכרות באתר הפסיכולוגיה היום, אסור להורים לגנות את ילדיהם גם אם הם אינם מתייחסים לפיתויי עישון. הם חייבים גם להימנע מצביעות אם הם מעשנים או נאבקים עם עישון כמו בני נוער עצמם. תקשורת פתוחה, כנה היא דרך אידיאלית להתייחס ללחצים של בני נוער הקשורים לעישון, וחביבותך, חמלתך ורגישותך עשויים להיות בעלי השפעה חיובית יותר מעונשים קשים.

דיון על עזרה מקצועית

כאשר הרגלי העישון של בני הנוער שלך הופכים לממכרים או כוללים את השימוש במריחואנה, אתה והנערה שלך יצטרכו למצוא יועץ מקצועי, על פי המחבר וההורה מומחה ג ‘ו קונולי על GreatSchools.org. אין בושה לקבל עזרה. העשרה שלך עשוי להציג את המפגשים ייעוץ כעונש, אבל במציאות, הם נועדו לעזור להתמודד עם העשרה שלך עם הרגלים הרסניים. כהורה, ייתכן שיש תגובה כועסת או רגשית לבעיות העישון של בני הנוער, אך יועץ יכול לגשת לנושא באופן אובייקטיבי. המטרה היא לעזור לעשרה שלך לפתח חיים בטוחים ובריאים, ולכן העונש לא צריך להיות המטרה העיקרית.