כאבים בשחלות כאשר שיעול או מתיחה

אבחון וניהול של מצבים רפואיים אצל נשים הסובלות מכאבי בטן נמוכים יכול להיות מאתגר לרופאים. אם אתם חווים כאבי אגן בעת ​​שיעול או מתיחה, חפשו טיפול רפואי. ישנן מספר סיבות אפשריות, אבל הרופא שלך עשוי לבצע בדיקה גופנית, כולל בדיקת האגן ואולי להשתמש במחקרים הדמיה בדיקות מעבדה כדי לאבחן כראוי את המצב שלך.

מחלת דלקת האגן, הידועה גם בשם PID, היא דלקת של אברי הרבייה הנשיים – שחלות, צינורות החצוצרות, צוואר הרחם והרחם – הנגרמת על ידי חיידקים, ועלולה לגרום לגירוי בצפק, וכתוצאה מכך לכאב כאשר אתם משתעלים או מתוחים. PID הוא נדבק באמצעות מחלות המועברות במגע מיני כמו chlamydia ובדרך כלל אין השפעות ארוכות טווח. לפעמים, PID עלול להוביל לאי פוריות, אבקת הטובו-שחלות או אלח דם, הרעלת דם קטלנית. היסטוריה של PID עשוי גם להגביר את הסיכון להריונות חוץ רחמיים. תסמינים נוספים כולל חום, בחילה והקאות אפשריים, אך לא תמיד נוכחים.

נוזל מלא שקיות בתוך או על השחלות שלך נקראים ציסטות השחלות. אם אתה אישה, סביר להניח שיש לך ציסטות בשחלות בשלב כלשהו במהלך החיים שלך, והם בדרך כלל מזיקים, נעלמים בכוחות עצמם ללא טיפול. אם הכאב שלך מגיע פתאום והוא חמור, זה סיבה לחפש טיפול רפואי מיידי. כמו כן, אם הסימפטומים כוללים חום או הקאות, ללכת לרופא שלך מיד. תסמינים אחרים של דאגה הם נשימה מהירה, סחבות קרה, חולשה או סחרחורת – כל הסימנים של חירום, על פי MayoClinic.com.

הריונות חוץ רחמיים הם הריונות שאינם ממוקמים בתוך מיקום הרחם הרגיל – בדרך כלל בחצוצרות החצוצרות, אבל לפעמים על מבנים סמוכים אחרים כמו השחלות. הסימפטומים אינם מופיעים בדרך כלל עד לקרע, ואז עשויים לכלול דימום בנרתיק, כאבים בכתף ​​ימין, דחף כדי לצנוח, סחרחורת, התעלפות כאבי אגן. לפני הקרע, חלק מהחולים חווים רכות אגן והתפוצצות בטן. הריון חוץ רחמי עשוי לדרוש ניתוח או טיפול רפואי, אך בסופו של דבר על ידי ניתוק טבעי וגירוש מהגוף בכוחות עצמם.

איברים רבים ארוזים בחוזקה לתוך אזור הבטן שלך. כאשר יש בעיה עם חלק אחד של הגוף שלך, לעתים קרובות ניתן להרגיש כאב במקום אחר. גורמים אפשריים אחרים לכאב בשחלות או בקרבתן, אשר מחריפות על ידי שיעול או מתיחה, הן אפנדיסיטיס, סתימות והפרעות מעיים, אשר כולן עלולות לגרום לגירוי בצפק. כאבי אגן יכולים גם להיגרם על ידי צלקות פנימיות, דלקות שלפוחית ​​השתן או אנדומטריוזיס. דון בכאב שלך עם הרופא שלך כדי לקבוע את הסיבה וליצור תוכנית טיפול.

מחלות דלקתיות באגן

ציסטות בשחלות

Ectopic הריון

אפשרויות אחרות