התכווצויות ברגליים וחוסר איזון אלקטרוליטי

אלקטרוליטים הם חלקיקים טעונים שנמצאו נוזלי הגוף הנוצרים כאשר מלחי להתמוסס במים או נוזלים. אלקטרוליטים מעבירים דחפים חשמליים הדרושים לתפקוד תקין של העצבים, השריר והלב. כל חוסר איזון באחד או יותר של אלקטרוליטים הגדולים יכול לתרום התכווצויות ברגליים סיבוכים אחרים.

רקע כללי

אלקטרוליטים הראשי נמצא בתוך הגוף הם נתרן, אשלגן, סידן ומגנזיום. אלקטרוליטים הם ingested דרך מזונות ונוזלים והם מסולקים בעיקר על ידי הכליות. תפקיד הכליות הוא לשלוט באיזון אלקטרוליטים, ולכן אי ספיקת כליות היא הגורם השכיח ביותר לחוסר איזון אלקטרוליטי. בנוסף לאי ספיקת כליות, הפרעה של אלקטרוליטים יכולה להתרחש כתוצאה מזיעה מוגזמת, הקאות או שלשולים ואיבוד דם או דלקות.

נתרן ואשלגן

נתרן הוא אלקטרוליט הראשי נמצא מחוץ לתאים הנוזל תאיים. נתרן ממלא תפקיד מרכזי בויסות נוזלים ומשדר דחפים עצביים. מים עוקבים אחר מלח בגוף, כך רווח או הפסד בנתרן תוצאות רווח או הפסד של מים. אם יש לך נתרן נמוכה, הנקראת hyponatremia, יהיה לך נתרן לקוי מים עודף של נתרן. זה גורם לנפיחות של התאים אשר מוביל שריר ברגליים cramping. אשלגן הוא אלקטרוליט גדול נוסף המשפיע על ההתרגשות של תאי עצב ותאי שריר. יותר מדי אשלגן גורם לפעילות מוגברת של התאים ואשלגן קטן מדי גורם לירידה בפעילות. בדרך כלל, רמות נמוכות של אשלגן התוצאה חולשת שריר, אשר יכול להיות קשורה התכווצות שרירים.

סידן ומגנזיום

סידן ומגנזיום מאוחסנים בעצמות. סידן משפיע גם על ההתרגשות של תאי עצב ושרירים. רמות נמוכות של סידן, הנקראות hypocalcemia, גורם לעצבנות שרירים מוגברת. זה יכול לגרום התכווצויות שרירים והתחושה של סיכות ומחטים בגפיים. פונקציות מגנזיום חופפות לאלה של אשלגן וסידן. מגנזיום נמוך שוב גורם לעצבנות שרירים, גרימת התכווצויות שרירים ורפלקסים היפראקטיביים.

מַשְׁמָעוּת

התכווצויות שרירים ועצמות יכולים להתרחש עם שינוי של כל אחד אלקטרוליטים העיקריים. התכווצות קשורה לרוב עם ירידה ברמות אלקטרוליטים. התכווצויות ברגליים עשויות להיות סימפטומים מוקדמים של הפרעות אלקטרוליטיות.

יַחַס

טיפול התכווצויות הרגל מתמקדת סביב החלפת אלקטרוליטים הדרושים. במקרים מתונים של התכווצויות ברגליים, פשוט מזונות עשירים בסודיום, אשלגן, סידן או מגנזיום עשויים לתקן את הבעיה. כמה משקאות ספורט מכילים אלקטרוליטים חיוניים עשוי לסייע בביטול הסימפטומים. במקרים חמורים יותר, תוספי אלקטרוליט עשויים להיות נחוצים.