הוא עוף מקור ברזל?

עוף הוא לעתים קרובות מצוטט כמזון בריא הן בריאות כללית דיאטה, כפי שהוא עשיר בחלבון מספק שומן מינימלי. בנוסף למאפיינים אלה, עוף גם מציע מספר micronutrients – ויטמינים ומינרלים – כולל ברזל. בעוד מזונות רבים אחרים מכילים ברזל, עוף יש גם חומרים מזינים מועילות אחרות שעשויות להפוך אותו בחירה טובה עבור הדיאטה שלך.

היתרונות של ברזל

ברזל הוא מינרל כי אתה צריך לצרוך כל יום כדי להבטיח בריאות אופטימלית. ברזל הוא חלק מהמבנה של אנזימים וחלבונים רבים בגוף, כולל המוגלובין, המוטלת על החמצן בכל הגוף. ברזל גם מסייע בפיתוח ובידול של תאים חדשים.

ברזל תוכן עוף

3.5-oz. משרת חזה עוף מספק 1 מ”ג ברזל, המהווה 12.5% ​​מהצריכה היומית המומלצת לגברים ו -5.5% מהצריכה היומית המומלצת לנשים. בגלל תפקידו בפיתוח תאים בידול, נשים בהריון צריך ברזל יותר – 27 מ”ג ליום. 3.5-oz. מנה של חזה עוף מספק רק כ 4 אחוזים מהסכום הזה.

סיכונים של ברזל לא מספיק

צריכת רמות מספיקות של ברזל יכולה להיות השלכות חמורות. אחד הנושאים הבולטים ביותר הוא הסיכון של אנמיה חסרת ברזל, מצב שיכול להשאיר אותך מרגיש סחרחורת, קצר נשימה, חסר אנרגיה וסבל מכאבי ראש. ברזל קטן מדי יכול גם לסכן את המערכת החיסונית שלך, לפגוע בביצועים הקוגניטיביים שלך לעכב את היכולת לשמור על טמפרטורת הגוף יציבה.

מנת יתר של הברזל

בדיוק כמו ברזל קטן מדי יכול לגרום לבעיות בריאות, כך הצריכה של ברזל יותר מדי. הגבול העליון של צריכת ברזל יומית עבור גברים, נשים, נשים בהריון ואמהות מיניקות הוא 45 מ”ג. יותר מדי ברזל יכול לגרום עייפות, סחרחורת, בחילה, הקאות, גוון אפרפר על העור שלך.

עוף מספק חומרים מזינים חשובים נוספים בנוסף ברזל. חומרים אלה כוללים אבץ, אשלגן, כולין וויטמין A. חזה טיפוסי 3.5-oz.chicken מספק 165 קלוריות, עם 31 גרם של חלבון, 3.6 גרם של שומן ולא פחמימות.

חומרים מזינים אחרים עוף