איך להכין עוגות אורז סינית פריך

עוגות אורז פריך הם מנה נפוץ שימש לארוחת הבוקר, כמו מתאבן או כצלחת בצד המטבח הסיני. הם מבושלים עם אורז לבן או חום מבושל, תבלינים וביצה כדי לקשור את כולם יחד. הביצה והאורז המוקפץ מעניקות את פנים העוגות למרקם דמוי לחם. החיצוני של העוגות הוא פריך ועשיר עם טעם של תבלינים שבחרת. כ -20 דקות נדרש להכין עוגות אורז סינית פריך.

מערבבים את האורז המבושל, התבלינים לבחירתכם והביצה הגדולה בקערה בינונית. מערבבים את הבלילה עוגת אורז עד שהוא יוצר עקביות אפילו.

יוצקים שמן בוטן מספיק למחבת כדי המעיל התחתון בצורה אחידה. מניחים את המחבת מעל בינוני גבוה מחממים את השמן במשך שלוש דקות.

מחלקים את התערובת בקערה בינונית לארבעה חלקים שווים. זרוק אותם לתוך שמן חם, לוודא את הקצוות לא לגעת. ייתכן שיהיה עליך לעבוד עם שניים בכל פעם, בהתאם לגודל של המחבת שלך.

אפשר לעוגות האורז לבשל במשך שלוש דקות ולהפוך אותן בזהירות בעזרת מרית. לחץ על הצד המבושל של עוגת האורז עם החלק האחורי של המרית כדי לשטח אותו מעט. אפשר לעוגות האורז לבשל עוד שתי דקות.

מוציאים את עוגות האורז מהשמן החם ומאפשרים להם להתקרר חמש דקות לפני ההגשה. מגישים את עוגות האורז הסיני פריך בזמן שהם חמים.