כיצד לקדם שוויון וגיוון במקום העבודה

גיוון ושוויון במקום העבודה חיוניים לחברה בריאה וצומחת. העסקת אנשים מכל המינים והגזעים יכולה להפוך לארגון חזק יותר. אם אתה מחזיק בעמדה של השפעה בחברה שלך, אתה יכול לעזור כדי להבטיח כי החברה שלך היא להתייחס לאנשים באופן הוגן ויש לו גיוון הולם. לדברי אוניברסיטת קליפורניה, סן פרנסיסקו, המגוון כולל לא רק גזע, אלא גם מין, דת, יכולות נפשיות, נטייה מינית ותרבות. נקוט צעדים שיעזרו לשפר את מקום העבודה שלך באזורים אלה.

ניתוח האוכלוסייה הנוכחית עובדים. עיין במסדי נתונים תעסוקתיים או פנה למחלקת משאבי אנוש לקבלת דוח תעסוקה. לחשב את היחס בין נשים ומיעוטים בתפקידי ניהול, כמו גם את שיעור התעסוקה הכולל של המיעוט בארגון. היבטים אחרים של גיוון עשויים להיות קשים יותר למדוד, שכן העובדים עשויים להתאים לקטגוריות מרובות.

להקים ועדת שוויון ושוויון. הקבוצה צריכה להיות מגוונת בטבע ולהיות מתנדבים. על הוועדה להיפגש באופן שוטף כדי לדון ברעיונות להגדלת המגוון ולקדם את ההשתלבות הגיונית בארגון. לקבוע יעדים ברורים, ולפתח אסטרטגיות כדי לעמוד ביעדים.

סקירה או כתיבה של חברה שוויונית מדיניות. ודא שהארגון שלך עומד בדרישות החוק הפדרלי. ועדת שוויון ההזדמנויות של ארה”ב צופה בהתנכלויות, בטיפול לא הוגן, במעשי תגמול ואם החברה מסרבת לספק “התאמות סבירות במקום העבודה” לעובדים נזקקים. יש עורך דין עבודה לסקור כל מדיניות לפני היישום. הגדר מערכת ביקורת תקופתית כדי לוודא שהמדיניות שלך מעודכנת.

לגייס במתכוון עמדות חדשות ופתוחות. על פי אוניברסיטת פלורידה, מקום עבודה עם אוכלוסייה מגוונת לעתים קרובות רואה ירידה בתביעות ומצא את זה קל יותר לגייס עובדים חדשים. כאשר גיוס למשרות, לפרסם בעיתונים אתניים, לגייס את העזרה של האוניברסיטאות המקומיות, ולעודד מיעוטים ונשים להגיש בקשה. צור תמריצים לעובדים הנוכחיים שממליצים על עובדים פוטנציאליים שיעמדו בתקני הארגון שלך.

הרכבת עובדים שוטפים בנושאים מגוונים במקום העבודה. על פי בית הספר לעסקים של הרווארד, אתה צריך לאמן את כל העובדים ברגישות לנושאים מגוונים. לתת תמיכה לעובדים חדשים על ידי הקמת תוכנית mentoring.

קבע השלכות על אפליה גזעית ועל סביבות עבודה בלתי מקובלות. כלול הליכים משמעתיים פרוגרסיביים שהחברה שלך תפעל אם עובד אחד יגיש תלונה נגד עובד אחר. הייעוץ, המבחן והסיום הם כולם אופציות. צור סביבה המעודדת תקשורת פתוחה וכנות.