הטבות שמן כתום

שמנים אתריים מופקים תמצית של צמחים, כולל שורשים, פרחים ופירות. שמן כתום משמש תרופתי, כסוכן טעם ולספק ניחוח בבית יישומים תעשייתיים, על פי “האנציקלופדיה של שמנים חיוניים”, על ידי ג ‘וליה Lawless.

תפוז שמן נכסים

Lawless קובע כי שמן כתום יש מאפיינים משתנים שהופכים אותו מועיל עבור מחלות רבות, כולל דיכאון, כיבים בפה, הורדת לחץ דם, עצבים מרגיעים והקלת שימור מים. לימונן, תרכובת פעילה בשמן כתום, מיועד לסייע בעיכול, זרימת תמיכה, להגביר את ספיגת ויטמין C לרפא את העור. שמן כתום הוא גם ניקוי טבעי ומרכיבי ריח, במיוחד עבור עץ.

מחקרים מדעיים

מחקר שפורסם בגיליון 2013 של “International Journal of Biotechnology” מצא כי שמן כתום מעכב את הצמיחה של פתוגנים שונים, כולל החיידקים Escherichia coli ואת הפטרייה קנדידה אלביקנים. מחקר נוסף, שפורסם ב “אוקטובר 2008”, מצא כי שילוב של שמן כתום, לבונה, טימין ושמן ציפורן מעכב את הצמיחה של MRSA, שהוא זיהום חיידקי עמיד לאנטיביוטיקה שיכול להיות קשה לטיפול. מחקר ישן שפורסם בגיליון 1989 של “קרצינוגנזה” גילה כי שמן כתום עשוי להיות בעל תפקיד אנטי סרטני. חוקרים גילו כי שמן כתום הפסיק את ייצורם של גידולי החלב המושרה רפואית אצל חולדות.