הוא אורז חום טוב בשבילך?

אל תצפו אורז חום לטעום בדיוק כמו אורז לבן, אבל מצפים להשיג יותר חומרים מזינים. אורז חום הוא דגנים מלאים המספקת ויטמיני B, סידן, ברזל ואשלגן. בעוד הוא נמוך בשומן, הוא מספק כ 2 אחוז מהצריכה המומלצת של אומגה 3, ו -4% מחומצות השומן מסוג אומגה -6. אבל זה רק ההתחלה של היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים שלה.

יסודות גרגרים מלאים

רייס הוא בן משפחת הדשא שמייצר גרגר אכיל. כאשר הדגן נשאר שלם, עם שכבת סובין החיצוני ואת השכבה הפנימית נבט, זה דגנים מלאים בשם אורז חום. אם האורז הוא מעודן, סובין נבט מוסרים והתוצאה היא אורז לבן. אורז חום הוא בחירה בריאה יותר, כי רבים של ויטמינים, מינרלים, חלבון וסיבים נמצאים סובין נבט.

בריאות הלב וכלי הדם

צריכה גבוהה יותר של דגנים מלאים, כגון אורז חום, קשורה בסיכון נמוך יותר למחלות לב ושבץ. כוס אחת של אורז חום מבושל יש 4 גרם של סיבים תזונתיים, אשר מייצג 14 אחוזים של הערך היומי המומלץ מבוסס על 2,000 קלוריות ליום דיאטה. מקור זה של סיבים מסיסים מוריד את הכולסטרול, בנוסף להקטנת הסיכוי למחלות לב, עשוי גם להאט את התקדמותו, על פי איגוד הלב האמריקני.

בריאות מערכת העיכול

תכולת סיבים גבוהה של אורז חום גם תורמת לבריאות המעי על ידי הקטנת הסיכוי לעצירות. סיבים עוברת דרך מערכת העיכול מבלי להיות שבור למטה נספג, ולכן הוא מוסיף בתפזורת על השרפרף ומסייע לה לנוע מהר יותר דרך המעיים. תזונה עשירה בסיבים עשויה גם לסייע בהפחתת הסיכון לדלקת מפרקים.

נוגדי חמצון

אורז חום הוא מקור טוב של שני מינרלים עקבות הפונקציה נוגדי חמצון. כוס אחת של אורז חום מבושל מספקת 88 אחוזים מן הערך היומי המומלץ של מנגן, אשר משמש נוגד חמצון של המיטוכונדריה מייצרת האנרגיה של התא. מינרל חשוב זה נחוץ גם עבור מטבוליזם של פחמימות, חלבונים וכולסטרול, כמו גם היווצרות של קולגן. אורז חום מספק כ -27% מהערך היומי של סלניום, אשר משמש אנזימים נוגדי חמצון בקירות כלי הדם.