איך להכין פלפלים של צ’יפוטלה ברוטב אדובו

פלפל צ’יפוטל מיובש, ג’לפנוס מעושן, והם מצרך של בישול לטיני אמריקאי. הם נמכרים לעתים קרובות משומר ב adobo, רוטב מתקתק, מעט מתוק. ניתן לרכוש שבבים מיובשים בקטע התבלינים של רוב חנויות המכולת הגדולות או בשווקי מזון לטיניים מיוחדים. אם יש לך שפע של jalapenos טריים ומעשן, אתה יכול לנסות את היד שלך על עישון פלפלים עצמך.

מוציאים את הגבעולים מן הפלפל המיובש ופורסים אותם לאורכם.

מערבבים את שבבי הסיגריות וחלקים שווים קטשופ וחומץ בסיר בעל תחתית כבדה. אתה יכול להשתמש קטשופ קנה חנות, או להשתמש בגרסה הביתי שלך אם אתה מרגיש שאפתני. חומץ תפוחים, חומץ לבן מזוקק, חומץ אורז או חומץ יין לבן כולם מתאימים, בהתאם להעדפותיך. אתה צריך על 1/4 כוס כל קטשופ וחומץ עבור כל 6 שבבים בינוני, אבל ייתכן שיהיה עליך להשתמש עד 1/2 כוס אם הפלפלים הם בצד גדול.

מוסיפים 1 ציפורן טחון שום לכל 2 פלפלים בינוניים לסיר. מתבלים את התערובת עם מלח ותבלינים יבשים כמו כמון, אורגנו, טימין או כוסברה. השתמש בערך 1/2 כפית של כל אחד עבור כל 1/4 כוס קטשופ בתערובת.

מבשלים את התערובת, חשופים, עד לתערובת מפחיתה ודומה רוטב סמיך, על 1 שעה. בדוק את הרוטב מעת לעת כדי לוודא שהוא לא מבושל.

מעבירים את הרוטב ואת הפלפלים למכולה אטומה לאחסן במקרר עד שבוע. לאחסון ארוך יותר, מניחים את הפלפלים עם קצת רוטב בתוך כמה שקיות נפרדות, מקפיאים. שמור את שבריריות בתוך המקפיא להפשיר שקית הצורך. פלפלים Chipotle ב adobo, מאוחסן באופן קבוע מתחת 0 מעלות פרנהייט, ישמור לנצח.