איך לבשל תרנגול הודו בתנור נו-גל

בישול טורקיה בתנור NuWave יכול לחסוך לך זמן במטבח, ומשחרר את התנור המסורתי שלך לבשל פריטים אחרים לארוחת ערב מיוחדת. NuWave הוא תנור countertop המשתמשת הולכה, הסעה חום אינפרא אדום בו זמנית לבשל מאכלים ככל 50 אחוז מהר יותר מאשר תנור מסורתי. על פי היצרנים שלה, תנורי NuWave יכולים לאפות, לצלות, לגריל, לאדים, לצלות, לטגן באוויר ולהתייבש. זה כולל גם מתלה בישול המאפשר השומן לטפטף משם. אתה יכול לבשל תרנגול הודו שלם, טרי או קפוא בתנור NuWave, אם כי תרנגולי הודו קפואים לקחת קצת יותר לבשל.

לשפשף את תרנגול ההודו בנדיבות עם חמאה מומסת או שמן זית. תבלים את תרנגול הודו בנדיבות עם מלח, פלפל וכל תבלינים אחרים שתרצה. מלח את החלל הפנימי עם מלח גם ולהסיר את החבילה Giblet אם אתה לא מתכוון להשתמש בו עם הארוחה שלך.

הרם את מכסה הכיפה מהתנור NuWave והנח את הצד של חזה הודו על מדף הבישול. החלף את המכסה, אשר צריך להתאים את הבסיס בנוחות מעל תרנגול הודו. אם תרנגול ההודו שלך הוא יותר מ 10 פאונד, תצטרך להשתמש טבעת מאריך. התאימו את טבעת המארז לבסיס התנור NuWave ולאחר מכן הניחו את מכסה הכיפה על גבי הדף – הוא אמור להשתלב בטבעת המרחיב.

לחץ על כפתור “Power Level” (Power Level) על משטח הפאוורhead, המונח על המכסה. בדוק כי רמת ההספק נקבעה ל- “HI” (גבוה) במסך ההפעלה. אם זה לא, לחץ על “0”, אשר יאפס אותו גבוה.

הגדרת טיימר על ידי לחיצה על כפתור “זמן בישול” על powerhead. הגדר את זה כמות הזמן טורקיה צריך לבשל, ​​על פי גודל טורקיה שלך, ולאחר מכן לחץ על “התחל”. טבחים הודו טריים ב NuWave במשך כ 12 דקות לכל קילוגרם.

לחץ על הלחצן “השהה” בחצי הדרך של Nuwave דרך זמן הבישול והסר את המכסה. בזהירות להעיף את תרנגול הודו מעל באמצעות הוכחה הוכחה כפפות, כדי לאפשר אפילו בישול. החזר את המכסה ולחץ על “Start” כדי להמשיך בבישול תרנגול ההודו למשך הזמן הנותר.

בדוק את הטמפרטורה של תרנגול ההודו כאשר צפצופי שעון העצר מציינים את הסיום. השתמש מדחום בשר מוכנס בחלק העבה של השד כדי להבטיח שזה הגיע מינימום של 165 מעלות פרנהייט עבור צריכת בטוח. הירכיים והרגליים, אשר מבשלים מהר יותר, צריך להיות בסביבות 175 פ להעביר את תרנגול ההודו לצלחת לנוח כ 20 דקות לפני גילוף.

טורקיה הטריים

טורקיה הקפואה

מניחים את החזה הקפוא בצד החזה על מדף הבישול של תנור NuWave ומכסים את המכסה.

הגדר את רמת ההספק גבוה והגדר את הטיימר בהתאם לגודל תרנגול ההודו שלך. תרנגול הודו קפוא צריך להיות מבושל במשך 15 דקות לכל קילו בתנור NuWave. לחץ על הלחצן “התחל” כדי להתחיל בבישול תרנגול ההודו.

לחץ על הלחצן “השהה” באמצע זמן הבישול והרים את מכסה הכיפה. הפוך את תרנגול ההודו – אשר צריך להיות מופשר לחלוטין על ידי עכשיו – לובש כפפות הוכחה תנור ולהסיר את החבילה גביע בתוך תרנגול הודו.

צחצוח את כל תרנגול ההודו עם חמאה מומסת או שמן זית ועונה בנדיבות עם תבלינים אחרים, כפי שתראה לנכון.

החלף את מכסה הכיפה ולחץ על “התחל” כדי להמשיך בבישול תרנגול ההודו. כאשר השעון מצפצף, השתמש במדחום הבשר כדי לבדוק אם השדיים הגיעו ל 165 F, והרגליים, 175 F. הנח את תרנגול הודו למשך 20 דקות לפני ההגשה.