מלטונין מנון לילדים

ד”ר פיטר ניימן, חבר האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים ומנחה של ילדים בריאים בקנדה, מציין כי כ -25% מהילדים מתקשים להירדם. למרות השימוש במינון נמוך של מלטונין כדי לעזור לילדים לישון נראה בטוח ויעיל, יותר מחקר נדרש כדי לענות על שאלות מתמשכות. כמו בכל תוסף תזונתי, רק לתת את הילד melatonin תחת כיוון של הרופא.

בלוטת האצטרובל היא קטנה, אורן בצורת חרוט אורן הממוקם במוח. זה מפריש את ההורמון המכונה מלטונין. ההורמון מסייע לגוף לשמור על קצב היממה שלו – השעון הפנימי שקובע את מחזור השינה של האדם. חושך מגרה את הפרשת ההורמון. למרות שלילדים יש את הרמות הגבוהות ביותר של מלטונין בלילה, חלק מהילדים אינם מייצרים מספיק הורמון, מה שעשוי להיות הסיבה לכך שיש להם בעיות שינה. על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, השימוש בתוספי מלטונין עשוי להפחית את הזמן שנדרש כדי להירדם, למרות שממצאי המחקר על יעילותו היו מעורבים.

ניסויים קליניים מראים כי מלטונין עשוי לסייע בקידום השינה אצל ילדים עם אוטיזם, הפרעת קשב וריכוז ושיתוק מוחין. ממצאי מחקר אחד שפורסם בגיליון אפריל 2009 של “Journal of Clinical Sleep Medicine” עולה כי נטילת תוספי מלטונין ללא מרשם עשויה לעזור לילדים עם אוטיזם להירדם מהר יותר. רופאים בדרך כלל ממליצים על המינון היעיל הנמוך ביותר, שכן קיים חשש כי מחקרים נוספים נערכו על השימוש במלטונין בילדים עם בעיות נוירו-התפתחותיות מאשר אצל ילדים בריאים. תופעות הלוואי כוללות נמנום בשעות היום, חלומות חיים או סיוטים ועליית רמת הגלוקוז בדם. ד”ר מייקל ג ‘יי Breus, מומחה להפרעות שינה ו דיפלומט של המועצה האמריקנית לרפואת שינה, מציין כי השימוש מלטונין אצל ילדים עשוי גם לעכב את ההתבגרות של גיל ההתבגרות.

שוחח עם רופא הילדים של ילדך לפני שתיתן לו מלטונין. אמנם כיום אין מינון מומלץ עבור תוספי מלטונין, רופאי ילדים רבים מציעים מינונים פחות מ 0.3 מ”ג ליום. זה קרוב לכמות המלטונין שהגוף מייצר באופן טבעי. יש חשש כי מינונים גבוהים יותר בין 1 מ”ג ל 5 מ”ג עלול לגרום להתקפים אצל ילדים, במיוחד אלה עם הפרעות נוירולוגיות חמורות.

לאחר בדיקה וניתוח נתונים של דיווחים על ניסויים קליניים, משרד הבריאות האמריקני ושירותי האנוש לחקר הבריאות ואיכותו הגיע למסקנה כי המלטונין בטוח כאשר משתמשים בו בטווח הקצר למשך מספר ימים או שבועות. עם זאת, הראיות עולה כי זה לא יעיל בטיפול רוב הפרעות שינה עם שימוש לטווח קצר. מחקרים על ילדים היו מוגבלים ואין מידע על ההשפעות ארוכות הטווח של התוספת. מנהל המזון והתרופות האמריקני לא אישר את השימוש במלטונין. שוחח עם הרופא של הילד הראשון שלך כדי לשלול את הסיבות הרפואיות האפשריות עבור נדודי השינה שלה.

הורמון מלטונין

שאלות על שימוש

מינון

בְּטִיחוּת