היא חומצה Mefenamic בטוח בהנקה?

למרות שגורמת לתופעות לוואי כגון בחילה ותיאבון, חומצה מפנמית בדרך כלל מציבה סיכון מינימלי לתינוקות יונקים, אומר MayoClinic.com. חומצה מפנמית היא תרופה נוגדת דלקת לא סטרואידאלית המשמשת להקלה על כאבים קלים עד בינוניים הנגרמים על ידי תנאים כגון כאבי מחזור. עם זאת, נשים הרות ומניקות צריך להתייעץ עם רופא לפני נטילת תרופות ותוספים כדי להקטין סיכונים פוטנציאליים לתינוק שלהם.

רמות חומצה Mefenamic ו הנקה

מחקר שפורסם ב- Drugs.com עולה כי למרות היותן מנותחות באופן קבוע עם 250 מיליגרם של חומצה מפנמית שלוש פעמים ביום במשך ארבעה ימים, נשים מניקות העבירו רק 10 מיליגרם של חומצה מפנמית לליטר חלב אם. למרות שלא נרשמו השפעות שליליות בקרב נבדקי הבדיקה של התינוק, נדרש מחקר נוסף כדי לקבוע האם חשיפה בלתי-ישירה לטווח ארוך לחומצה מפנמית תגרום לתופעות שליליות על תינוקות.

חומצה Mefenamic תופעות לוואי

תופעות לוואי אופייניות הקשורות לשימוש בחומצה מפנמית הן שתן דמים, צרבת, לחץ דם מוגבר, כאב בגב התחתון ובצד, צמא מוגבר וכאב בטן חמור או התכווצויות, על פי Medline Plus, שירות של המכון הלאומי לבריאות. תופעות הלוואי הנפוצות ביותר של חומצה מיפנמית כוללות הפרעות קצב, קשיי נשימה, בלבול, עייפות קיצונית ואובדן הכרה. דבק במינון המומלץ ובצע את הוראות הרופא יסייע למזער את הסיכון לפתח תגובות שליליות.

מינון ואינטראקציות אפשריות

המינון המומלץ הכללי של חומצה מיפנמית עבור נשים בוגרים ואלה מעל גיל 14 בדרך כלל לקחת מנה ראשונית של 500 מיליגרם ולאחר מכן מינון תחזוקה של 250 מיליגרם כל שש שעות לפי הצורך עד שלושה ימים בעת טיפול במחזור החודשי, הערות MayoClinic.com . המינון לילדים מתחת לגיל 14 נקבע בדרך כלל על ידי רופא על בסיס מקרה למקרה. השימוש בחומצה מיפנמית עם תרופות כגון Atenolol ו- Benazepril הוא בדרך כלל לא מומלץ כי זה יגדיל את הסיכון של תופעות לוואי.

יתרונות הנקה

חלבון השד מומלץ בדרך כלל לתינוקות, משום שתוכן התזונה שלו מתאים בצורה הטובה ביותר כדי לענות על הצרכים התזונתיים המשתנים של התינוק, לפי אתר האינטרנט של משרד הבריאות האמריקני לבריאות האישה. חלב אם מוקדם, או קולוסטרום, מכיל גם חומרים מזינים ונוגדנים המסייעים לשפר את המערכת החיסונית של התינוק ולספק מזון. תכולת השומן, הסוכר, המים והחלבון של חלב השד משתנה כאשר התינוק גדל ומתפתח בהתאם לצרכי התזונה של התינוק. תינוקות יכולים גם לעכל ביתר קלות חלב אם בהשוואה לתינוקות שמקורם בחלב פרה.