אני תמיד מרגיש מלא & bloated לאחר אכילה

מרגיש מלא נפוח לאחר אכילה יכול להיות בגלל המאכלים שאתם צורכים או לאכול מהר מדי, אבל אם אתם חווים את זה באופן עקבי אחרי כל ארוחה, ללא קשר למה שאתם אוכלים, בעיה במערכת העיכול הבסיסית יכולה להיות הסיבה. מספר הפרעות קשורות עם תחושה נפוחה ומלאה לאחר אכילה, אבל הדרך היחידה לקבל אבחנה נכונה היא להתייעץ עם הרופא שלך.

תסמונת מעי רגיז

תסמונת המעי הרגיז, או IBS, היא הפרעה כי היא קשורה לעיתים קרובות עם נפיחות ותחושה של מלאות לאחר אכילה. תסמינים אחרים של IBS כוללים כאבי בטן המגיעים והולכים, שלשולים ועצירות. הסימפטומים לעיתים קרובות הקלה לאחר מעיים התנועה. הסימפטומים נעים בין מתון לחמור אך מתונים ברוב האנשים. אין בדיקות עבור IBS, אבל רופא יכול לאבחן אותך מבוסס על סימפטומים. הגורם IBS אינו ידוע, אבל זה נעשה לעתים קרובות יותר גרוע על ידי מתח.

רגישות גלוטן

הסימפטומים של רגישות גלוטן, כמו IBS, להשתנות מאדם לאדם. בנוסף לנפיחות בטן ומילוי לאחר האכילה, הסימפטומים הנפוצים כוללים כאבי ראש, כאבי מפרקים משותקים בזרועות או ברגליים. תסמינים אלה עשויים להתרחש בתוך שעות או ימים לאחר בליעת גלוטן. למרות הגורם הבסיסי המדויק אינו ידוע, רגישות גלוטן מתרחשת כאשר אדם שיש לו מצב זה צורכת גלוטן, מה שגורם תגובה אוטואימונית שפוגעת בטנה של המעי הדק. כתוצאה מכך, המעי הדק כבר לא יכול לספוג ויטמינים, מינרלים וחומרים מזינים אחרים כראוי. גלוטן נמצא בדגן כגון שיבולת שועל ושעורה.

אי סבילות ללקטוז

אי סבילות ללקטוז עלולה לגרום למפרצון הבטן ולנפיחות לאחר אכילה. זה נגרם על ידי חוסר היכולת של הגוף לעכל את לקטוז סוכר, אשר נמצא בדרך כלל מוצרי חלב – בעיקר חלב. כ -30 מיליון אמריקאים מבוגרים יש כמות מסוימת של אי סבילות ללקטוז עד שהם הופכים 20 שנים. התסמינים כוללים נפיחות בטן ומילוי לאחר צריכת מוצרי חלב, יחד עם התכווצויות, בחילות ושלשולים. התייעץ עם הרופא שלך אם אתה חושד שיש לך אי סבילות ללקטוז.

שיקולים

בעוד ש- IBS, חוסר סובלנות לקטוז ורגישות לגלוטן הם תנאים מסוימים שיכולים לגרום לתחושה נפוחה ומלאה לאחר כל ארוחה, יש הפרעות רבות אחרות מאשר עלולות לגרום לאותם סימפטומים. תסמונת Malabsorption, ריפלוקס gastroesophageal ואוויר בליעה בזמן אכילה יכול להוביל להרגיש מלא נפוח לאחר אכילה. חוסר סובלנות פחיות מזון מסוימים גם לגרום תסמינים דומים. במקרים נדירים, סרטן הקיבה או המעי הדק הם האשמים. אם אתם חווים את הנפיחות ואת התחושה המלאה על בסיס קבוע לאחר אכילה, חשוב להתייעץ עם רופא כדי לשלול כל הפרעות במערכת העיכול חמורה.