איך להיפטר רגליים כואבות מן סקי

כאבי שרירים מאוחרים, או DOMS, נגרמת על ידי דמעות מיקרוסקופיות על סיבי השריר לאחר פעילות גופנית אינטנסיבית הגורמת לדלקת בשרירים. הכאב בולט ביותר ביום שלאחר הסקי. אין דרך להאיץ את תהליך ההתאוששות, אבל יש כמה צעדים שניתן לנקוט כדי להפוך את הרגליים יותר נוח.

קח איבופרופן או acetaminophen כדי לספק הקלה מסוימת הרגליים הכואבות שלך. חולשת שרירים והידוק עדיין קיימת לאחר נטילת תרופות ללא מרשם, אך הכאב מצטמצם באופן משמעותי לאחר הפעלת תרופות אלו.

החל קרח על השרירים שלך מושפע במהלך 24 עד 72 שעות. קרח מפחית דלקת ומשכך כאבים. לאחר 72 שעות, החלת כרית חימום על שרירי הרגליים הפגועים שלך או להשרות באמבטיה מהבילה. לאחר 72 שעות, DOMS יורדת באופן ספונטני.

למתוח את הרגליים בעדינות תוך עיסת האזורים שנפגעו. אף אחת מהשיטות הללו לא מאפשרת DOMS מהסקי, אבל העיסוי והמתח מרגישים טוב על השרירים הפגועים. הכאב צריך להישאר לאחר עיסוי ומתיחה הוא שלם.

לשתות משקאות ללא סוכר, קפאין ללא משקאות ספורט המספקים אלקטרוליטים. אם לא שתיתם נוזלים בזמן הסקי, השרירים שלך עלולים לכאוב מחוסר איזון אלקטרוליטי. משקאות ספורט לעזור לך להישאר hydrated בזמן סקי rehydrate לך אחר כך, אשר יכול להקל על כמה כאבי שרירים.

הניחו את הרגליים במשך כמה ימים והרבה לישון בזמן הרגליים הם כואבים. ללא מנוחה ושינה, השרירים שלך להיות עייף יותר ויותר מקשה על שרירי הרגל שלך להתאושש.