תפוזים וירידה במשקל

אכילת תפוזים לעתים קרובות יותר יכול לעזור לך לקבל את הויטמינים שאתה צריך כי הם מספקים כמויות משמעותיות של חומצה פולית וויטמין C. הם יכולים להיות בחירה טובה אם אתה על דיאטה הרזיה, שכן הם נטולי שומן, דל קלוריות ו צפיפות האנרגיה, גבוה מילוי סיבים. פירות וירקות באופן כללי טובים לירידה במשקל, כך עולה ממחקר שפורסם ב “The American Journal of Clinical Nutrition” במאי 2009, שכן אנשים שאכלו יותר ממזונות אלו היו בעלי משקל גבוה יותר מאלו שאכלו פחות.

תוכן קלוריה

כתום לא צריך להיות קשה כדי להתאים לתוך חטיף דל קלוריות או ארוחה. כתום בינוני יש 62 קלוריות. בחר כתום קטן במקום, ואתה תצרוך 45 קלוריות, בעוד תפוז גדול מספק 86 קלוריות. כמעט כל הקלוריות הללו מגיעות מפחמימות, שכן כתום בינוני יש 15.4 גרם של פחמימות ורק 1.2 גרם חלבון.

תכולת סיבים

אנשים שאוכלים יותר סיבים נוטים להשיג פחות שומן ושומן מאשר אלו שאוכלים רק כמויות קטנות של סיבים, כך עולה ממחקר שפורסם ב “The Journal of Nutrition” במרץ 2009. סיבים עשויים לסייע בשמירה על המשקל מכיוון שמזונות עתירי סיבים עוד ללעוס ולקחת הרבה מקום בבטן שלך כי הם לספוג מים. בנוסף, הם מאטים את ריקון הבטן כדי לשמור על עוד זמן רב. כל כתום בינוני מספק 3.1 גרם של סיבים, או 12 אחוזים מהערך היומי.

צפיפות אנרגיה

זה לא תוכן קלוריות של מזון ממלא אותך, זה נפח המזון. מילוי על מזונות כמו תפוזים – שהם נמוכים בצפיפות האנרגיה, או קלוריות לגרם – יכול לעזור לך לרדת במשקל. מזונות אלה מאפשרים לך לאכול כמות גדולה יותר מבלי לעבור את מגבלת הקלוריות. בתורו, אתה צפוי להרגיש רעב בין הארוחות וחטיפים.

תוצאות מחקר

מזונות עשירים בוויטמין C, כמו תפוזים, עשויים לסייע בירידה במשקל. מארס 2005 “Journal of American College of Nutrition” המאמר מציין כי אנשים שצרכו ויטמין C יותר נוטים להיות בעלי אינדקס מסת הגוף נמוך יותר מאשר אלה שצרכו פחות ויטמין C. כמו כן, צריכת הרבה ויטמין C עוזר לך להיפטר יותר שומן במהלך פעילות גופנית מאשר להתרחש אם אתה לא צורכים מספיק של חומרי הזנה.