איך לבשל סלמון

סלמון סלמון נרפא נאכל כמו קוויאר או סושי, המכונה ikura, בתדירות הגבוהה ביותר. הבועות הכתומות הקטנות יש טעם מתוק, מלוח ו פופ על הלשון שלך כמו שאתה אוכל אותם. קוויאר סלמון הוא טיפול יקר. אם אתה בר מזל מספיק כדי למצוא קצת סלמון סלע טרי בעת דיג או לרכוש כמה מן fishmonger, אתה יכול לרפא את הביצים עצמך לבשל סלמון סלע כי הוא מוכן לאכילה.

יוצקים 1 ליטר מים קרים ומלח לתוך כוס גדולה או קערה נירוסטה ומערבבים עם כפית עץ עד המלח נמסה.

לשפשף שני צדי סלמון סלמון טרי נגד רשת של מסננת חוט עם חורים 1/4 אינץ ‘לשחרר את הביצים מן הביצה שק. הגדר את מסננת מעל קערה כמו שאתה עובד כדי לתפוס את הביצים. הקפד לא להפריד את הממברנה מן שק הביצה. נסה רק לקבל ביצים בקערה, משאיר מאחור את השק שלם. אל תדאג אם אתה משאיר כמה ביצים מאחורי. מחק את שק הביצה.

יוצקים את המלח על הביצים ומאפשרים לביצים להשרות במשך 12 דקות. מערבבים את המלח מדי פעם בזמן שריה.

כמו הביצים הם השריה, להשתמש זוג נקי של פינצטה כדי להסיר כל חתיכות של קרום או קליפות שבור כי הם בקערה.

מסננים את הביצים במסננת קנס מעל הכיור. שוטפים את הביצים במים קרים ומאפשרים להם להתרוקן על הכיור למשך שתיים או שלוש דקות. מניחים את המסננת מעל קערה ועוטפים את כל החלק העליון של המסננת והקערה בניילון. מניחים את הקערה ואת המסננת במקרר ומאפשרים לביצים להמשיך להתרוקן, מקורר, במשך 8 עד 12 שעות.

יוצקים את הביצים בעדינות לתוך קערה נקייה. מערבבים בשמן זית מספיק כדי לקשט את הביצים ולהפוך אותם מבריקים.

מגישים את סלמון סלמון עם גבינת שמנת וקרקרים עבור מתאבן קוויאר או לשרת כף קטנה של הבוהן על גבי אורז עטוף אצות עבור סושי ikura טעים.