עובדות תזונה למרק ירקות

המכילים מגוון של ירקות מבושלים יחד מרק, מרק ירקות הוא מאכל קלאסי. מתכונים מרק ירקות ניתן להתאים אישית עם ירקות שונים, תערובות ותבלינים שמשנים את העובדות התזונתיים הכולל, אבל רוב המרקים מכילים ויטמינים ומינרלים יחד עם מאזן של פחמימות, שומן וחלבון.

קלוריות

סך הקלוריות במרק הירקות ישתנה בהתאם למרכיבים, אך רוב מרקי הירקות יכילו כ -50 עד 100 קלוריות למנה אחת. מנה אחת של משקל שומרי נקודת אפס מרק ירקות, למשל, מכיל 63 קלוריות, עם 73 אחוז מגיע פחמימות, 10 אחוזים מהשומן ו -17 אחוזים מחלבון.

מקרונוטרינטים

הפחמימות שנמצאו במרק הירקות מגיעים בעיקר מהירקות. בנוסף, ירקות משמשים גם מקור משמעותי של סיבים תזונתיים. מרק ירקות מרוכז, למשל, מכיל כ -15 גרם של פחמימות סה”כ, כמו גם 3 גרם של סיבים תזונתיים ו -5 גרם של סוכרים. חלבון ניתן למצוא ירקות לבחור אבל יבוא גם כל תוספת בשר או מוצרי עוף. רוב ירקות מרקים מכילים כמויות נמוכות של שומן רווי וכולסטרול.

ויטמינים ומינרלים

בשל מגוון הירקות הכלולים, מרק ירקות יכול לספק כמות משמעותית של ויטמינים ומינרלים. הכמות הכללית של ויטמינים ומינרלים תלויה בבחירה, במגוון וכמות הירקות המופיעים במרק. הוויטמינים והמינרלים הנפוצים ביותר הנמצאים בירקות כוללים ויטמין E, תיאמין, ניאצין, ויטמין B6, אשלגן, נחושת, מנגן וויטמין A.

אפקטים

מרק ירקות הוא מזון גליקמי נמוך כי רוב הפחמימות הן מורכבות. מנה אחת של מרק ירקות מדרג כ 6 על העומס הגליקמי המשוער, יחידת מדידה המשמש לקבוע את ההשפעה של מזון על רמות הסוכר בדם של הגוף. על פי NutritionData.com, העומס הגליקמי המוערך של אדם לא יעלה על 100 ליום, לכן מרק הירקות נחשב לגודל נמוך יותר של הסוכר הגליקמי, גורם הדלקת, מדידה המשמשת לקביעת דלקתיות או אנטי דלקתיות התגובה היא מזונות, היא השפעה נוספת מרק ירקות יש על הגוף. מרק ירקות נחשב דלקת קלה עם דירוג IF של -14. בדומה לעומס הגליקמי, לדירוג ה- IF יש יעד של 50 ליום.

שיקולים

כמה מתכונים מרק ירקות יכולים לספק כמויות מוגזמות של נתרן. כתוצאה מכך, מתכונים נתרן נמוכה זמינים שיכולים להפחית את הסכום הכולל של נתרן למנה מ 890 מ”ג ליותר מ 100 מ”ג.