כיצד לטפל בתגובה אלרגית לביצים בתינוק

ביצים הם אחד המקורות הנפוצים ביותר של תגובות אלרגיות למזון אצל ילדים. תינוקות אשר אלרגיים לביצים בדרך כלל חווים סימפטומים מיד לאחר צריכת ביצים או מזונות המכילים ביצים. תסמינים נפוצים כוללים כוורות סביב הפה או על הגוף, נפיחות של השפתיים והפנים, פריחה בעור. תסמינים פחות שכיחים של אלרגיה לביצה כוללים כאבי בטן, שיעול, צרידות קול, צפצופים, קשיי נשימה ואובדן הכרה. בדיקת אלרגיה של IgE, שהיא בדיקת דם המודדת רמות של נוגדן ספציפי בדם, יכולה לזהות מקרים רבים של אלרגיות ביציות אצל תינוקות.

לשטוף את העור של התינוק שלך ולשטוף את הפה שלו. זה עשוי לעזור להפחית את תסמיני העור הנגרמת על ידי אלרגיה ליצירת קשר.

החל קרם הידרוקורטיזון ישירות על כל כוורות או פריחה כדי להפחית גירוד ודלקת ולמנוע את החמרת הסימפטומים.

תנו לתינוקכם מנה של תרופה אנטי-היסטמין אוראלית. תרופות אלו זמינים מעבר לדלפק. אם רופא הילדים של תינוקך נתן לך מרשם לתרופה אוראלית או הוראות ספציפיות על סוג ומנת התרופות לשימוש, בצע את ההוראות.

שמור על כל ביצה מתוך הדיאטה של ​​התינוק שלך. אמנם זה תמיד נכון אם התינוק שלך יש אלרגיה ביצית, זה אפילו יותר חשוב במהלך או מיד לאחר תגובה אלרגית לביצה, כמו חשיפה מתמשכת יכול להחמיר באופן משמעותי את הסימפטומים.

התקשר לאמבולנס או קח את תינוקך לחדר המיון הקרוב ביותר אם הוא מציג תסמינים של אנפילקסיס, כגון נפיחות בפנים או בגרון, בעיות נשימה או התעלפות. במידת האפשר, להשתמש ירה אפינפרין על התינוק שלך בזמן ההמתנה לעזרה רפואית. שימוש מיידי בירי אפינפרין עלול למנוע סיבוכים חמורים או מוות.