רמה נורמלית של כולסטרול לילדים

כולסטרול הוא סוג של שומן, או שומנים, כי באופן טבעי מתרחשת בדם של הילד מיוצר בעיקר על ידי הכבד. רמות כולסטרול אצל ילדים יכולות להיות מושפעות ממספר גורמים, כולל גיל, מין, מוצא אתני ותזונה של ילד. ילדים עם רמות כולסטרול גבוהות בדם נמצאים בסיכון לפתח סוגים מסוימים של מחלת לב בבגרות.

גיל ו כולסטרול הקרנה

רמות השומן בדם משתנות במהלך הילדות והתבגרות. רמות כולסטרול נמוכות בלידה ועולות במהלך הילדות, לשיא סביב תחילת ההתבגרות. רמות נוטות לרדת במהלך ההתבגרות כמו רמות הורמון המין לעלות ולאחר מכן להגדיל שוב. בגלל התנודות הרגילות האלה, האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים ממליצה שכל הילדים יוקרנו לפחות פעם אחת עבור כולסטרול גבוה בין הגילאים 9 ל -11, ושוב בין הגילאים 17 ל -21. מומלץ לבדוק את רמות הכולסטרול הנוספות לילדים עם גורמי סיכון ספציפיים .

מדידות כולסטרול

מדידות כולסטרול בדם כוללות בדרך כלל הכולסטרול הכולל יחד עם ליפופרוטאינים בצפיפות גבוהה ונמוכה, הידועים בהתאמה כ- HDL ו- LDL. LDL נחשב “כולסטרול” רע כי רמות גבוהות יכול לעורר את היווצרות של חסימות כלי דם הנקראים פלאקים. HDL נקרא “טוב” כולסטרול כי זה נוטה לעבוד נגד היווצרות רובד. הרופאים מסתכלים על כל שלושת הערכים כדי לקבוע אם רמת הכולסטרול של הילד היא נורמלית.

רמות רגילות

רמה נורמלית של כולסטרול רגיל אצל ילדים ומתבגרים היא פחות מ -170 מיליגרם לדציליטר, או mg / dL. רמה של 170 עד 199 mg / dL היא גבולית, וערכים של 200 mg / dL או יותר גבוהים. LDL רגיל הוא פחות מ 110 מ”ג / ד”ל במהלך הילדות. ערכי LDL של 110 עד 129 MD / dL הם גבוליים, וערכים של 130 mg / dL או יותר גבוהים באופן חריג. HDL רגיל בקרב ילדים גדול מ 45 mg / dL. רמות של 40 עד 45 מ”ג / dL הן גבוליות, ופחות מ -40 mg / dL נמוך באופן חריג.

רמות כולסטרול גבוהות אצל ילדים

רמות גבוהות של כולסטרול בילדות מגבירות את הסיכון להיווצרות מוקדמות של מחלת לב ולמחלות לב, הידועות בשם טרשת עורקים קרדיווסקולארית. ילדים עם רמות כולסטרול גבוהות גם נוטים להיות רמות גבוהות במהלך הבגרות. גורמי הסיכון לרמות הכולסטרול הגבוהות בילדים כוללים עודף משקל, תזונה עשירה בשומנים רוויים, חיים באורח חיים בלתי פעיל ובני משפחה עם מחלת לב.

ניהול רמות כולסטרול

עבור רוב הילדים, שמירה על רמות כולסטרול נורמלי יכול להיות פשוט כמו עידוד הרגלים בריאים. הנחיות תזונה לילדים – הנחיות שאושרו על ידי האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים – ממליצים על תזונה מאוזנת עם מספיק פעילות גופנית כדי לשמור על משקל מתאים. תזונה מאוזנת כוללת פירות, ירקות, דגים, דגנים מלאים ומוצרי חלב דלי שומן עם כמויות מוגבלות של משקאות ממותקים ומלח. ילדים עם מצב רפואי המשפיעה על הכולסטרול שלהם או עם גורמי סיכון אחרים עשויים להזדקק אמצעים נוספים כדי לנהל את רמת הכולסטרול שלהם.