פתרונות טבעיים לגז כואב בזמן ההיריון

במהלך ההריון, גז כואב יכול לנבוע מלחץ הרחם המתרחב על הבטן שלך ואת האטה של ​​מערכת העיכול שלך. עם זאת, אתה אמור להיות מסוגל להפחית את המופע שלה עם אמצעי מניעה כגון ארוחות קטנות, יציבה זקופה שתיית הרבה מים.

גַז

כמו הרחם שלך מתרחב כדי להתאים את התינוק הגדל שלך, הבטן שלך הוא לחצה על שטח, ד”ר מרים Stoppard מסביר בספרה “התפיסה, הריון ולידה.” באותו זמן, העיכול שלך מאט כתוצאה של השפעה מרגיעה של ההריון הורמונים, לפעמים מובילה לעצירות. גורמים אלה יכולים לגרום גז כואב.

דִיאֵטָה

אתה פחות סביר לחוות גז אם להימנע הצטברות הבטן שלך, אז לאכול מעט ולעתים קרובות. ד”ר פיליפה קיי בספרה “שבוע הריון לפי שבוע” ממליצה על חמש עד שש ארוחות קטנות ביום. כדי לעזור לעיכול שלך, כולל הרבה סיבים בתזונה בצורה של לחם wholegrain, דגנים המכילים wheatgerm ופירות. הימנעו מזונות שומניים או מתובלים שעשויים לשבת על הבטן. ד”ר Kaye ממליץ גם לשמור על נוזלים שלך על ידי שתיית שתי ליטר מים ביום – זה יעזור למנוע כיסאות יבשים אשר קשה לעבור.

יְצִיבָה

ד”ר סטופארד מציע לשבת בישיבה זקופה, מוארכת. זה יאריך את חלל החזה שלך ולעשות את הבטן להרגיש פחות צפוף. הימנע slouching או slumping קדימה על הבליטה שלך, כמו זה עלול לגרום להתקפה של גז. שב על הכיסא ישר כי ייתן תמיכה ולא ספה כי יהיה לבלוע אותך. אם אתם סובלים מגז בלילה, לא אוכלים שום דבר במשך שעה בערך לפני השינה, ואז לתלות את עצמך עם כריות.

עזרים לעיכול

ככל שתהליך העיכול שלך פועל בצורה חלקה יותר, כך גדל הסיכוי שתחוו דלק. ד”ר Stoppard הערות כי יושב זקוף מאוד או אפילו עומד כאשר אוכל יכול להיות מועיל, כי כוח המשיכה שואבת את האוכל דרך מערכת העיכול שלך. הליכה קלה וחצי שעה לאחר אכילה, או במהלך התקפה של גז, עשוי גם לעזור. תה ג’ינג’ר גם נראה שיש השפעה על הקיבה הבטן על כמה נשים בהריון, למרות אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי מציין כי הראיות של היתרונות שלה הוא חד משמעי.