פסטה ומעי הרגיז

נפיחות, שלשולים, התכווצויות, כאבים בגז ובבטן לאחר אכילת פסטה עשויים להיות סימן לתסמונת המעי הרגיז, המכונה גם IBS בקיצור. תנאים רבים במערכת העיכול יכולים לגרום לתסמינים דומים כמו IBS, אשר צריך להיות מאובחנים על ידי איש מקצוע רפואי. מצבים נפוצים שעלולים לגרום לתסמינים דומים לאחר אכילת פסטה כוללים אלרגיות למזון ואינטולאריות של מזון. פסטה מכיל מרכיבים שונים הנחשבים מרכיבים אלרגיים מאוד, כגון חיטה, סויה וביצים.

IBS הוא מצב עיכול נפוץ המשפיע על 20 אחוזים של האוכלוסייה האמריקאית הבוגרת, על פי הלאומי העיכול מחלות מידע Clearinghouse. IBS גורם לשלשולים כרוניים או לעצירות יחד עם כאבי בטן, התכווצויות ונפיחות. הסימפטומים מופעלים בדרך כלל על ידי מתח או לאכול מזונות מסוימים. אם יש לך IBS, אכילת מזונות המכילים גלוטן עלולה להפוך את הסימפטומים שלך גרוע יותר. הגורם ל- IBS אינו מובן לחלוטין ואינו גורם נזק למערכת העיכול. רוב אנשי הרפואה מאמינים כי IBS נגרמת על ידי התמוטטות התקשורת בין המוח לבין העצבים בשרירי המעי הגס.

מוצרי פסטה עשויים להכיל חלב, חיטה, סויה וביצים, אשר יכולים לגרום כל הסימפטומים של IBS. כמה פסטות מוגשות עם רוטב שמנת המכיל חלב, דגים או אגוזים. זה יכול להיות קשה לדעת אם הסימפטומים שלך הם תוצאה של IBS או אלרגיה למזון ללא בדיקה נכונה. בדיקת אלרגיה יכולה לקבוע אם יש לך אלרגיה למזון. אם אובחנת עם IBS ואתה מבחין כי פסטה מעורר את הסימפטומים שלך, להפסיק לאכול פסטה ולראות אם הסימפטומים שלך לשפר.

הטיפול העיקרי ל- IBS הוא לחסל מזונות הגורמים לתסמינים שלך להחמיר ולהפחית מתח. הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על דיאטה אלימינציה כדי לראות אם הסימפטומים שלך לשכך על ידי הסרת פסטה ומזונות אחרים המכילים חיטה או גלוטן. ניתן לטפל ב- IBS בתרופות, כגון תוספי סיבים, תרופות נגד שלשולים ללא מרשם ושלשנים ללא מרשם. שוחח עם הרופא לפני השימוש בתרופות. אכילה בזמנים קבועים וחיים של מתח נמוך החיים עשויים לעזור לשפר את הסימפטומים.

אלרגיות למזון וחוסר סובלנות עלולים לשחק תפקיד בסימפטומים הקשורים ל- IBS. אלרגיה למזון מתרחשת כאשר המערכת החיסונית שלך overreacts כדי חלבונים מזונות מסוימים המפעילים תגובה כימית בגוף. אי-סובלנות מזון הם חוסר היכולת של מערכת העיכול לעכל באופן מושלם סוכרים וחלבונים מסוימים, מה שמוביל לתסמינים דומים כמו IBS.

תסמונת מעי רגיז

פסטה

יַחַס

הִתחַשְׁבוּת