כיצד להקפיא

צ’אפאטי רוטי, לחם שטוח העשוי מחיטה מלאה, הוא מצרך של בישול הודי ומטבחים דרום-אסיאתיים אחרים. בעוד chapati רוטי הוא יחסית קל לבשל, ​​ההכנה יכולה להיות זמן רב. רבים דרום אסיה שפים לבחור לעשות קבוצות גדולות של chapati רוטי להקפיא אותם לשימוש עתידי. מקפיא רוטי לא קשה, ואם אתה עושה את זה כמו שצריך הם יטעמו טוב כמו לחם טרי אפוי.

ביצוע בצק ידידותי לקפאה

מתכון בסיסי של רוטב צ’פטי אינו דורש יותר מקמח מלא, מים וגיי, שהוא סוג של חמאה מבהירה הנפוצה בבישול הודי. בעוד רוטי בסיס מים בסיסי יכול להיות קפוא, רוטי עלול להיות קשה כאשר מופשר. החלפת dahi יוגורט מים במהלך הלישה תהליך ישמור רוטי רך יותר גמיש יותר. יוגורט יכול להיות מוחלף עבור מים בעת ביצוע רוטי טריים, אבל עושה הבדל אפילו יותר אם אתה מתכנן להקפיא אותם.

מקפיא רוטי מבושל

רוטי יכול להיות מבושל לחלוטין לפני הקפאה בנוחות מופשר בעת הצורך. כדי להקפיא לחלוטין רוטי מבושל, להכין את רוטי באותו אופן היית עושה אם היית משרת אותם באופן מיידי. אפשר רוטי כדי לקרר ולערום אותם בקבוצות של שישה עם פיסת נייר שעווה הניח בין כל רוטי. לעטוף כל ערימה של שישה עם רדיד אלומיניום. מניחים כל ערימת נייר עטופה בשקית בודדת, לסחוט את האוויר ואת החותם את השקית. שקיות רוטי ניתן להשאיר במקפיא עד שלושה חודשים.

מקפיא בצק רוטי

אם אתה רוצה את הנוחות של רוטי קפוא, אבל מעדיפים את הטעם של חתיכת טרי מבושל של לחם, אתה יכול להקפיא בצק רוטי מבושל. לעשות אצווה של בצק רוטי ולגלגל את רוטי באותו אופן היית עושה אם היית מתכונן לבשל אותם. ערימת רוטי כפי שהיית עושה אם הם היו מבושלים, לעטוף אותם בנייר אלומיניום ולשים אותם שקיות פלסטיק מקפיא. כאשר הקפאת בצק רוטי לא מבושל, להבטיח כי שקיות מקפיא מונחות שטוחים כך רוטי לא לאבד את הצורה.

הפשרת רוטי

אם אתה משתמש מבושל או לא מבושל רוטי קפוא, חשוב להפשיר אותם כראוי לפני ההגשה. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, להפשיר ערימה של רוטי קפוא במקרר בן לילה. אם אתה צריך להפשיר את רוטי במהירות, למקם אותם בצלחת מכוסה להפשיר אותם על ההגדרה להפשיר. אין להפשיר רוטי קפוא על הדלפק העליון, כמו לעזוב אותם בטמפרטורת החדר למשך מספר שעות יכול לעודד את הצמיחה של חיידקים מזיקים. לאחר רוטי מופשרים לחלוטין, או לבשל את הבצק הגולמי באותו אופן היית לבשל בצק טרי או להתחמם רוטי מבושל במחבת חם לא מקל.