כיצד להסיר תירס יבלות על בהונות

תירס וקלוסים הם גידולים של עור קשה ומעובה הנובע מחיכוך או מלחץ חוזרות ונשנות, מסביר ארגון Nemours על ילדים Health.org. לעתים קרובות, נעליים שאינן הולמות הן גורם תורם. תירס ו calluses בדרך כלל יש צבע צהוב או אפרפר. בעוד הם אמצעי הגנה נלקח על ידי העור בדרך כלל לא מזיק, הם יכולים להיות מכוער וכואב, במיוחד על בהונות ורגליים. במקרים כאלה, לוקח את הצעדים הנכונים להיפטר מהם.

לחסל את מקור הלחץ או החיכוך המתמשכים שתרמו להיווצרות התירס או היבלות. אם החמרה לא להקל, היבלות שלך יבלות לא יירפא, והסרה יהיה ואחריו הישנות. זה יכול להיות טוב יותר, כי יש נעליים כי יש מספיק זמן אצבע שטח ולא להצר את בהונות יחד. אם חריגה מבנית בהונות או ברגליים גורמת לחיכוך כרוני, יש צורך בהזנת נעליים מחויטות. קצף הקצוות בין בהונות לעזור כמה אנשים, יותר מדי. לעיתים יש צורך בהליכי ניתוח כירורגי, מציין קליבלנד קליניק. ללבוש כריות תירס על גידולים כדי לבודד אותם מפני גירוי נוסף.

משרים את הרגליים במים חמים וסבון במשך כ -10 דקות. זה יהיה לרכך תירס יבלות, מה שהופך אותם יותר קל לחמוק משם. בתנועה קדימה ואחורה ולחץ מתון, לשפשף אבן ספוג רטוב על הגידולים, מלטש את התירס ואת יבלות למטה. עצור לאחר כל כמה swipes ולתת את הבוהן שטיפה מהירה כדי להסיר חלקיקי אבן ספוג. חזור על פי הצורך, הקפד לעצור לפני להגיע אל פני העור הבסיסית.

החל אנטיביוטיקה אקטואלי לאזור שבו התירס או הקאליוס היה ו לעור שמסביב. זה נעשה כדי להקטין את הסיכון של הידבקות של העור abraded. אם יש לך קרוב מדי אל העור, להשתמש בתחבושת כדי להגן על הפצע. שימו לב לסימני זיהום כגון אדמומיות, ניקוז, נפיחות או כאב, והיוועץ ברופא אם אתם חושדים בזיהום. החל קרם לחות לעור המושפע גם כדי לשמור אותו רך ומוריד את הסיכוי להישנות.