ויטמינים חשובים ומינרלים לגברים

ד”ר מחמט עוז – בצטטו מחקר שמצא כי 3 מיליון בני אדם שנבדקו, פחות מאחוז אחד פגש את הצרכים היומיומיים של ויטמין ומינרלים – קובע שכולם זקוקים למולטי ויטמין. הוא מציין כי גברים לא צריכים מולטי ויטמין המכיל ברזל, אבל ויטמינים ומינרלים ספציפיים יכולים לעזור להבטיח בריאות טובה אצל גברים.

אבץ לבריאות הערמונית

אבץ מגביר את המערכת החיסונית שלך, מסייע לגוף שלך עם תהליכים אנזים ומסייע לייעל את החושים של טעם וריח. עבור גברים, אבץ הוא גם מינרל חשוב בגלל תפקידה בבריאות הערמונית. לדברי ד”ר עוז, סרטן ערמונית הוא גורם מוביל למוות בקרב גברים, ולרוב הגברים יש לפחות כמה תאים ערמונית חריגה עד שהם הופכים קשישים. רקמת הערמונית מאחסנת את האבץ ביותר, ורמות נמוכות יותר נמצאות בקורלציה אפשרית עם שיעור גבוה יותר של סרטן. ד”ר עוז ממליץ להשלים עם לא יותר מ 40 מיליגרם ביום כדי להפחית את הסיכוי לתופעות לוואי של צריכת יתר, אשר יכול לכלול כאב ראש ושלשולים.

ויטמין סי

ב “ויטמינים ומינרלים”, ד”ר Zina Kroner מייעץ כי ויטמין C חשוב לב בריא. ויטמין C עלול למנוע התקפי לב ולשמור על בטנה עדינה של כלי הדם של הלב גמיש. מחקר בגיליון מרץ 1997 של “BMJ” בעקבות קבוצה של גברים בגיל העמידה ללא תנאי לב קיימים מראש. החוקרים קובעים גברים עם רמות נמוכות של ויטמין C היו בסיכון גבוה פי 3.5 ללקות בהתקף לב. גברים זקוקים 90 מיליגרם של ויטמין C מדי יום.

סלניום לזרע בריא

סלניום הוא מינרל חשוב שיכול לשחק תפקיד בבריאות הלב, מניעת סרטן ועכבות ירידה קוגניטיבית, אם כי יש צורך במחקר נוסף, על פי משרד תוספי התזונה. עבור גברים, סלניום חשוב להקטנת הסיכון לסרטן הערמונית וליצירת זרע בריא. מחקר קטן, שפורסם במהדורת 2003 של “מערכות ביולוגיה ברפואה פרודוקטיבית”, מצא 225 מיקרוגרם של סלניום בשילוב עם 400 מיליגרם של ויטמין E מדי יום במשך שלושה חודשים הגדילה את תנועת הזרע ואת איכות הזרע המשופרת בקרב המשתתפים. גברים צריכים לקבל לפחות 55 מיקרוגרם ביום.

ויטמין די

ויטמין D הוא הכרחי עבור פונקציות רבות בגוף, כולל צמיחה העצם ומוות התא. מחקר שפורסם בגיליון פברואר 1997 של “Diabetologia” מצא כי גברים מבוגרים עם ליקויים בוויטמין D נטו יותר להיות גלוקוז סובלני. מחקר מבוגר יותר, בעקבות 1,954 גברים, שפורסם בגיליון 1985 של “The Lancet”, מצא קשר בין רמות נמוכות יותר של ויטמין D וסידן לבין שכיחות גבוהה יותר של סרטן המעי הגס. מחקר נוסף, שפורסם בגיליון פברואר 2006 של “Journal of the National Cancer Institute”, קבע גברים עם רמות ויטמין D של לפחות 25 ננומטרים לליטר במחזור הדם היו בסיכון נמוך יותר לקבל או למות מסרטנים הקשורים למערכת העיכול. החוקרים סיכמו ספקים של לפחות 1,500 יחידות בינלאומיות כל יום היו נחוצים כדי להגיע 25 nanomoles לליטר.