איך להיפטר צלקות של פירסינג בטן

פירסינג הגוף הם צורה פופולרית של ביטוי קוסמטי. למרבה הצער, אם פירסינג הופך נגוע, מושך בטעות או טראומה אחרת, צלקת יכולה להופיע באזור מרפא. צלקות לא בדרך כלל להתאים את המרקם או צבע או את העור המקורי, ולכן הם נראים בקלות רבה יותר ולפעמים קוסמטיים unappealing. למרבה המזל, ישנן מספר גישות להפחתת או ביטול המראה של צלקת מתוך פירסינג בטן. היקף הטיפול בצלקת תלוי במידה רבה בגודלו ובחומרתו, ויש לדון בו עם רופא עור.

החל קרם אקטואלי אקטואלי לאזור המושפע, על פי הנחיות היצרן. השתמש קרם המכיל סיליקון, אשר זמין בבית המרקחת המקומי שלך. לדברי האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה, קרם סיליקון יכול לעזור להפחית את עובי וכאב הקשורים צלקות. לשטוף את הפצע ביסודיות לפני החלת קרם בשכבה דקה אפילו. ההלבשה מוחל מכן כדי לאפשר את השמנת להישאר על האזור.

ראה את רופא העור שלך עבור זריקות סטרואידים. על פי מכון קוסמטיקה ויקטוריאני, סדרה של זריקות סטרואידים עשוי לעזור לשטח צלקת להקל על הכאב. הזריקות ניתנות בדרך כלל כל שבועיים עד שלושה שבועות תופעות לוואי יכול לכלול באתר ההזרקה תגובות אלרגיות. זריקות אלה נוטות להיות יעילות עבור צלקות keloid, אשר הם צלקות לפתח על פני שטח גדול יותר מאשר הפציעה המקורית. צלקות Keloid הם מנוסים בדרך כלל בעקבות קעקוע פירסינג.

יש טיפול לייזר תיקון. האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה מסבירה כי תיקון הלייזר כולל הסרת שכבת העור המכילה צלקת, באמצעות קרן לייזר בעלת עוצמה גבוהה. ברגע שהרקמה המתוקנת מרפא, הצלקת בדרך כלל נעלמת או כמעט בלתי נתפסת. הצלחה עם תיקון לייזר תלוי בגובה או בעומק הצלקת ואת צלקות גדול עשוי לדרוש מספר טיפולים.

עוברים קריאורגורגיה על הצלקת. לדברי האקדמיה האמריקנית של רופאים משפחה, cryosurgery, אשר כוללת הקפאת הצלקת לזמן קצר באמצעות חנקן נוזלי, כבר בשימוש במשך יותר מ -100 שנים. במקום להשאיר צלקת חדשה, הנזק השטחי לעור הנגרם על ידי cryotherapy בעצם משאיר את השכבות מתחת לעור שלם. שכבת הבסיס של קולגן ואז עובד כדי לשחזר את העור למרקם והצבע של העור המקורי. תופעות לוואי של cryosurgery כוללים צריבת תחושה ו hypopigmentation, או העור הוא קצת קל יותר מאשר את העור שמסביב.

יש ניתוח צלקת כירורגי. בהליך זה, אשר יכול להתבצע במרפאה של המנתח, הצלקת מוסרת את שאר חלקי העור מחוברים עם תפרים או דבק כירורגי. בזמן הניתוח יכול להשאיר צלקת, זה יכול להיות קטן יותר ופחות סדיר. שימוש מעל הדלפק קרם צלקת לאחר ניתוח צלקת כירורגי יכול לעזור למזער את הצלקת שהתקבל מהניתוח.