איך להיפטר פצע קר על האף

פצעים הקרה נגרמות על ידי הרפס סימפלקס אני וירוס בדרך כלל טופס על השפתיים. הם יכולים, עם זאת, גם טופס על האף. לדברי Medline פלוס, הנגיף מדבק מאוד, ויותר ממחצית האוכלוסייה בארה”ב נחשף על ידי גיל 20. פצעים הקרה יכול להימשך שבוע או יותר, ואין כרגע תרופה. ברוב המקרים, פצעים לפתור בעצמם, אבל ילדים בריאות, אוניברסיטת מישיגן ואת Mayo Clinic ממליצים מספר טיפולים כדי להאיץ את הריפוי.

קח תוספי ליזין. L- ליזין הוא חומצת אמינו זמין, בצורת כדור, מעל הדלפק. על פי אוניברסיטת מישיגן מערכת הבריאות, L- ליזין עלול לקצר את משך הפצע קר ומונע הישנות. אוניברסיטת מישיגן ממליץ על מינימום של 1,000 עד 3,000 מ”ג ליום. מינון של 15 גרם ומעלה עלול לגרום לשלשול, אבני מרה ורמות כולסטרול גבוהות.

החל מעל דלפק קר קרמים פצע קר. המוצרים נועדו לקצר את תוחלת החיים של וירוס פצע קר.

לשנות את הדיאטה. מזונות עשירים בחומצות האמינו L-arginine, כמו בוטנים ושוקולד, עשויים לעודד את הנגיף לגדול. לאכול מזונות עשירים בויטמין C, ויטמין E ואבץ כדי לנטרל L-arginine והתאוששות מהירות.

החל תרופות טבעיות עם אבץ סולפט, אבקת לימון או ויטמין E. נוסחאות מקומיות עם אלמנטים אלה עשויים להפחית את הכאב ולהאיץ את קצב ההתאוששות.

שוחח עם הרופא שלך על תרופות אנטי ויראליות. כאשר נלקח מוקדם, מוצרים עם valacyclovir, acyclovir או famciclovir יכול לקצר את משך הסימפטומים. תרופות אנטי-וירליות יכולות גם למנוע התפרצויות עתידיות.