תקשורת מילולית אצל ילדים

ילדים יכולים להיות מאוד קוליים אבל לפעמים זה הניואנסים עדין של התקשורת הלא מילולית שלהם שיכולים לחשוף את רוב על מה הם חושבים והרגשה. ללמוד כיצד לזהות ולפרש אותות אלה יכולים לעזור לך להבין טוב יותר את המחשבות של הילד ואת הכוונות. זה חיוני במיוחד להורים של ילדים שעדיין לומדים לבטא את הרצונות שלהם, הצרכים והדרישות. ועל פי מאמר של אוניברסיטת אמורי מצטט הפסיכולוג סטיב נוביצקי, “תקשורת לא מילולית חשובה לפחות, אם לא חשובה יותר, מאשר החלק המילולי של מערכות יחסים”.

הבעות פנים

הבעות פנים יכולות להזהיר הורה לכל כך הרבה דברים. תינוק שיש לו חיתול מלוכלך, פעוט שיש לו רטוב או נערה אשר כועס על העולם כל יכול להתגלות על ידי הבעות הפנים שהם לובשים. מראה של בלבול או חוסר ודאות יכול לתת להורים לדעת מתי משהו לא ברור, וספירות של עצב או צער יכולים לשלוח את האות כדי לנחם את הילד השכול. ללא הרמזים האלה, ההורים היו מתקשים להבין את המצב הנוכחי של רגשות לבם של ילדיהם, כמו גם את זעקותיהם על תשומת הלב והסיוע.

מאנריזם ומחוות

תינוק בוכה אשר מושך כל הזמן באוזניו ייבדק מיד לזיהום אוזניים. ילד שמשפשף את עיניו מתמיד מעיד על כך שהוא עייף. A preschooler חוצה את הרגליים וקופץ מעלה ומטה ייתכן שיהיה צורך להשתמש בשירותים – ובמהירות. יש כל כך הרבה רמזים שילד נותן להוריו על בסיס יום-יומי שחשוב שההורים יהיו ערניים להודעה שנשלחו כדי שיוכלו לטפל כראוי בצאצאיהם.

קשר עין

קשר עין חשוב במיוחד עם ילדים גדולים יותר. האופן שבו הם מסתכלים עליך יכול להצביע על ביישנות, הונאה, אי נוחות או אהבה. הפתגם העתיק, “העיניים הן החלון לנשמה”, נכון במיוחד כי כל כך הרבה ניתן לקרוא את חילופי הראייה בין מבוגר לילד. תלמיד אשר מאבד את מקומו במהלך המופע יכול לקבל ביטחון מיידי רק מתוך מבט של המורה של עידוד מכל הבמה. ילד יכול לראות כאשר האהבה של האב זורחת מעיניה לאחר עבודה יפה. מבט חודר מאפשר לילד לדעת מתי הוא בצרות גדולות בגלל הפרה.

יְצִיבָה

כאשר אתה שואל את הילד איך יום שלו הולך והתגובה שלו היא “נהדר” או “נפלא” אבל הוא רכון מעל הליכה לאט עם מעט או ללא אנרגיה, סביר מאוד כי תוכלו לקרוא את שפת הגוף שלו לשאול אותו מה הוא טועה. תלמיד הולך ישר וגבוה דרך הדלת הקדמית ביום כרטיס הדו”ח הוא בטוח יש ציונים למופת. היציבה יכולה לחשוף כל כך הרבה על איך הילד מרגיש מה קורה בחייו וגם איך הוא מרגיש על עצמו ועל דימוי הגוף שלו.