מטפורמין עם פעילות גופנית

חולי סוכרת הסובלים מסוכרת בדם, נמצאים בחיפוש אחר השילוב היעיל ביותר של תרופות, דיאטה ופעילות גופנית. מטפורמין היא תרופה אחת המשמשת לשליטה על רמת הסוכר בדם. תרגיל הוא עוד אפשרות לעזור לווסת את רמות הגלוקוז או הסוכר של הגוף. משולבים, metformin ופעילות גופנית ליצור נשק רב עוצמה נגד רמות של שליטה סוכר.

מטפורמין

בקרת רמות הגלוקוז היא הדאגה החשובה ביותר לחולי סוכרת. כאשר יש לך סוכרת, הגוף שלך אינו משתמש באינסולין ביעילות. מטרתו של אינסולין היא לקשור מולקולות סוכר ולהעבירם לתאים לאנרגיה. ב סוכרת, עודף סוכר נמצא בדם בשל חוסר יעילות של אינסולין. המטפורמין אושר בשנת 1994 כדי לסייע למערכת של סוכרת להפחית את כמות הסוכר שנעשה בכבד ולהפחית את כמות הסוכר נספג במעיים. זה מועיל כי רמות הסוכר עודף יכול לגרום נזק לכליות, עיוורון או מחלת לב.

תרגיל

אפשרות נוספת לשליטה ברמות הסוכר היא פעילות גופנית. כל סוגי התרגילים יובילו לרווחים בריאותיים. הן אירובי, הכולל הליכה, ריצה ושחייה, אנאירובית, הכוללת אימון כוח, מועילים בהפחתת רמות הסוכר בדם. תרגיל אירובי גם יחזק את הלב שלך, שהוא הגנה מפני מחלת לב. אימון כוח הרכבת את תאי השריר שלך להשתמש גלוקוז ביעילות רבה יותר.

סכרת סוג 2

ההשפעות של פעילות גופנית בשילוב עם metformin נבדקו בעכברים עם סוכרת מסוג 2. מגזין “מטבוליזם: קליני וניסויי” דיווח על מחקר שנערך בשנת 2001, שהעניק לעכברים מינונים יומיים של מטפורמין ומפגשי שחייה יומיים. כמה עכברים היו רק שחייה, כמה רק לוקח תרופות ואחרים היו קבוצת שליטה. התוצאות מצאו כי פעילות גופנית או תרופות הורידה את רמות הגלוקוז בדם. שילוב השניים לא שינה את רמת ההפחתה. פעילות גופנית בלבד שיפרה את האחסון של גלוקוז ברקמת השריר ועזרה לשמור על רמות הסוכר הנמוכות. החוקרים הציעו כי שילוב של תרופות ופעילות גופנית כדי לשפר את ההשפעות החיוביות.

HIV- נגוע

בשנת 2004, בית החולים הכללי של מסצ’וסטס בבוסטון קבע את הערך של מטפורמין עם פעילות גופנית בחולים נגועים ב- HIV. “איידס” מגזין דיווח על מחקר זה שלושה חודשים. החולים מימשו שלוש פעמים בשבוע במשך שעה אחת של אימון אירובי וכוח. הנבדקים הראו ירידה במידות הירך אל המותניים, הורדת לחץ הדם, הגדלת גודל שריר הרגליים, שיפור בביצועי האימון והורדה ברמות האינסולין בצום.

טיפים

תמיד לדבר עם הרופא שלך לפני תחילת כל התרגיל התוכנית. בחר פעילויות שאתה נהנה ואלו שאתה עושה ברציפות. עקביות היא המפתח, כדי להפוך את התרגיל חלק מחיי היומיום שלך. תרגלו ברמה מתונה שאתם יכולים לשמור במשך 30 דקות. ללבוש נעליים תומכות במהלך האימון. יש קבוצת תמיכה או חבר לעבוד איתך כדי לעזור המוטיבציה שלך ולשמור לך דין וחשבון.