איך לעזור לגוף שלך להתאושש אנטיביוטיקה

שלשולים, הקאות וקיבה מוטרדים הם תופעות לוואי שכיחות של נטילת אנטיביוטיקה. תסמינים אלה בדרך כלל נעלמים מעצמם כמה ימים לאחר הפסקת אנטיביוטיקה. עם זאת, אנטיביוטיקה יכולה להשאיר את הגוף שלך “מחוץ לסנכרון”, זה בגלל אנטיביוטיקה להרוג לא רק את החיידקים מאחורי הזיהום שלך, אלא גם כל חיידקים ידידותיים בגוף שלך, כגון הצמח שלך במעיים. ישנן דרכים טבעיות לעזור לגוף להתאושש מן ההשפעות של אנטיביוטיקה.

לאכול מזונות המכילים acidophilus, סוג של פרוביוטיקה – לחיות מיקרואורגניזמים המסייעים לחדש את הצמחייה במערכת העיכול. מזון עשיר acidophilus כוללים יוגורט, תה kombucha, כרוב כבוש גולמי kefir, משקה יוגורט מותסס. לאכול מזונות אלה בזמן שאתה לוקח את אנטיביוטיקה או להפעיל אותם לאחר שתסיים את המרשם.

קח תוספי פרוביוטיקה, זמין בצורת אבקה או כמוסה, בזמן שאתה לוקח את האנטיביוטיקה, או להפעיל אותם לאחר שתסיים את המרשם. עקוב אחר הוראות התווית, שכן לכל מותג יש כמויות והמלצות שונות.

קח חלב גדילן ספקים, נמכר בחנויות מזון בריאות וחנויות ויטמין. אנטיביוטיקה יכולה להדגיש את הכבד שלך, מה שגורם לו לעבוד יתר על המידה מנסה לעבד את התרופות. חלב גדילן, תוסף טבעי, מסייע בהורדת אנזימי הכבד ועשוי לסייע בהחלמה.

לאכול דיאטה קלה של פירות בעיקר, ירקות חלבונים רזה, ולהימנע מזון כבד, שמנוני עשיר בשומנים או סוכרים. זה חשוב במיוחד אם אתה חווה מצוקה גסטרואינטסטינלית לאחר נטילת אנטיביוטיקה. תזונה בריאה, בריאה, מסייעת למערכת העיכול לרפא מהר יותר.